Chillinews

Magickou formulí pro naše chilli omáčky je výběr nejkvalitnějších surovin

V naší společnosti GastonChilli si zakládáme na výrobě nejkvalitnějších chilli omáček, které jsou odrazem naší vášně pro vynikající chuťové zážitky. Jak to dokážeme? Magickou formulí pro naše omáčky je výběr nejkvalitnějších surovin.

Výběr surovin je pro nás klíčovým krokem při výrobě našich produktů. Zbytečné příměsi, chemické látky nebo konzervanty u nás nemají místo. Naopak, sázíme na čisté a čerstvé suroviny, které nám umožňují dosáhnout maximální kvality našich omáček.

Jednou z nejdůležitějších surovin pro naše chilli omáčky je samozřejmě chilli paprička. Ty nejkvalitnější chilli papričky si pěstujeme na farmách, kde se chilli věnují s láskou a péčí. Sami si vybíráme odrůdy, které nejenom skvěle chutnají, ale také mají tu správnou úroveň pálivosti. Záleží nám na tom, aby byly naše omáčky chutné pro všechny - od těch, kdo mají rádi jemnou chuť až po milovníky extrémní pálivosti.

Další surovinou, na kterou klade GastonChilli velký důraz, je ocet. Používáme pouze nejkvalitnější ocet, který dodává našim omáčkám svěží a osvěžující chuť. S výběrem octa nepodceňujeme a investujeme tak do vytvoření zcela jedinečného chuti našich omáček.

Neméně důležitým faktorem při výběru surovin je také použitá originální směs koření. Snažíme se najít ty nejlepší suroviny, které našim omáčkám dodají hloubku a intenzitu chuti. Zajímavou kombinací je například naše chilli omáčka Bhut Jolokai v rajčeti , která je okořeněná česnekem, římským kmínem, koriandrem, zázvorem, bazalkou, skořicí a kardamonem. Tento harmonický mix koření dodává omáčce příjemnou teplotu a zároveň jemný kořeněný nádech.

V neposlední řadě hraje velkou roli také příprava a výrobní proces. Pracujeme s velkou pečlivostí a dbáme na každý detail, abychom zajistili, že naše omáčky zůstanou šťavnaté, plné chuti a ozdobou každého pokrmu.

Ve finále je tedy magickou formulí našich chilli omáček kombinace nejkvalitnějších surovin, péče a vášně, kterou do výroby investujeme. To všechno se odráží v unikátních chutích našich omáček, které si dokáže užít každý milovník ostrých jídel.

Takže co říct na závěr? Vyzkoušejte jednu z našich chilli omáček a užijte si výjimečnou chuťovou jízdu, která vám ukáže, co znamená opravdu kvalitní chilli omáčka, která budí vášně. 

Rozpoutali jsme vášeň a sklízíme ocenění z celého světa. Naše chilli omáčky bodují v Česku i v zahraničí.

Naše chilli omáčky Gaston Chilli jsou skutečně žhavou substancí trhu. Snažíme se vytvářet omáčky plné vášně a chuti, které potěší každého milovníka pikantního jídla. A naše snaha je jasně vidět i v oceněních, která se k nám postupně dostávají z celého světa.

V roce 2018 jsme ohromili soutěžní porotu na festivalu Chilli Mechov v Hradci Králové. Naše omáčka Žhavá Pitahaya získala skvělé 2. místo. Bylo to pro nás velké ocenění, které nám potvrdilo, že jdeme správnou cestou.

V roce 2019 jsme se představili na mezinárodní soutěži World Hot Sauce Awards. Naše Rozpálený ananas zaujal porotu a získal bronzovou medaili v kategorii "medium hot sauce". Tato soutěž bohužel už neexistuje, ale my jsme za toto ocenění velmi vděční.

V roce 2020 jsme opět uspěli na festivalu Chilli Mechov. Naše omáčka Rozpálené mango získala 3. místo a potěšila nejen naše fanoušky, ale také odbornou porotu.

Na mezinárodní soutěži The Hot Pepper Awards 2020 jsme se opět dostali na stupně vítězů. Naše Rozpálené mango získalo bronzovou medaili v kategorii "fruit division". Byli jsme velmi potěšeni, že naše omáčky oslovují nejen v Česku, ale i v zahraničí.

V roce 2021 jsme se představili na další mezinárodní soutěži, tentokrát v Maďarsku. Naše Rozpálená švestka se švestkovým vínem získala bronzovou medaili na Magyar Ízek Versenye. Byli jsme hrdí, že naši omáčku ocenili i maďarští odborníci.

Rok 2022 byl pro nás opět úspěšný. Naše omáčka Rozpálená švestka získala prestižní ocenění Great Taste.

A posledním úspěchem je rok 2023, kdy se hned několik našich omáček dostalo na oceněnou listinu Great Taste. Omáčky Death, Fear, Passion, Joy a Surprise získaly hvězdičky, které nám potvrzují vynikající chuť a kvalitu našich výrobků.

Tato ocenění jsou pro nás velkou poctou a potěšením. Naše omáčky jsou výsledkem dlouholeté lásky k chilli a touhou potěšit naše zákazníky. Jsme rádi, že naše vášeň a snaha jsou oceněny nejen v Česku, ale i v zahraničí. A pro vás to znamená, že si můžete vychutnat omáčku plnou žhavých chutí, která si získala srdce lidí po celém světě.

Rozpálené události 2023

Rok 2023 slibuje konečně přinést trochu odlehčení a vrátit nás zpět k normálnímu životu plnému setkávání, zábavy a skvělého jídla. A proto jsme pro vás připravili několik neuvěřitelných událostí, které si prostě nesmíte nechat ujít. Gastonchilli.cz se totiž rozhodl vyrazit na cesty a ochutnat s vámi to nejlepší, co svět chilli může nabídnout.

Na první zastávce našeho gastro-výletu vás čeká Podzimní Chilli Mechov. Toto neodolatelné setkání chilli nadšenců se koná 26. srpna v Hradci Králové. Přijďte s námi ochutnat nejrůznější druhy chilli, potkat další nadšence a získat neocenitelné tipy a triky od profesionálů. A nezapomeňte si připravit žaludek na ochutnávku některého z mnoha pikantních jídel, která zde budou připravena.

Pokračujeme až do Brna, kde se koná jedno z největších chilli festivalů v České republice. Chillibraní je ustálenou tradicí a letos ho pořadatelé slibují ještě větší, surovější a pikantnější! Tento festival se uskuteční 2. září a Gastonchilli.cz bude samozřejmě přítomen. Připravte se na nezapomenutelný zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Ochutnejte nové druhy chilli,zkuste své chuťové buňky na tisíc různých způsobů a překvapte své přátele pikantním domácím pokrmem.

Ale to ještě není všechno! V září nás čeká jedinečná událost - Dny NATO, které se letos budou konat v Mošnově. V rámci tohoto národního svátku budeme mít také možnost shlédnout různé kulturní programy, vyhlídkové lety a samozřejmě ochutnat místní speciality, kde nemohou chybět ani naše chilli speciály. Přijďte se pobavit a ukázat, že vášeň pro chilli nerozněžní jen žaludky, ale i atmosféru.

Na závěr roku jsme si pro vás připravili zvláštní vánoční lákadlo. 16. prosince na Vánočních trzích co se hledají, které se pořádají v Zemědělském muzeu DOV, nás najdete obohacení týmu vystavovatelů. Na našem stánku si budete moci vybrat nejen vánoční dárek pro své blízké, ale také ochutnat pikantní vánoční speciality, které vám vytvoří tu pravou vánoční naladu.

Gastonchilli.cz se letos rozhodl být přítomný na těch nejlepších příležitostech, při nichž si budeme moci vychutnat vášeň pro chilli a potěšit chuťové buňky jedinečnými pochoutkami. Přijďte se k nám podívat, být součástí událostí a zároveň sdílet váš zápal pro chilli. Budete mít nejen možnost ochutnat různé druhy chilli, ale také se poradit s profesionály v oboru, získat nové inspirace a především si užít skvělou atmosféru plnou vášně.

Nenechte si ujít tyto rozpálené události roku 2023 a přijďte nás potkat na Podzimním Chilli Mechovu v Hradci Králové 26. srpna, na festivalu Chillibraní v Brně 2. září, na Dnech NATO v Mošnově ve dnech 16.-17. září a na Vánočních trzích co se hledají v Zemědělském muzeu DOV 16. prosince. Jsme si jisti, že tyto události nejsou jen pro fanoušky chilli, ale pro všechny, kdo chtějí prožít jedinečný gastronomický zážitek.

Těšíme se na vás a na společné sdílení vášně pro chilli!

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz