Co chystáme na rok 2017?

05.02.2017 17:54

Pro rok 2017 pro Vás připravujeme výrazně širší nabídku papriček a tím i bohatší sortiment omáček.

Jako základ omáček budeme opět používat osvědčenou máslovou dýni, kterou v zimním období doplníme dýni Hokaidó, dále klasickou mrkev a rajčata a v létě opět velmi populární speciály ze švestek a meruněk.

Nyní sadíme semínka 18 druhů papriček, které v květnu přesadíme do skleníku na Vinné hoře v Hlučíně.

A které papričky připravujeme?

 

Sigaretta di Bergamo (cca 500 SHU)

2 cm široký a až 20 cm dlouhá feferonka luskovitého tvaru, která se v různé míře pokrucuje. Jedná se o vitální čili s krabatou a silnou stěnou. Dozrává ze zelené po červenou s oranžovým mezistupněm zralosti. V červené barvě nejvíce pálí zejména u stopky.  Tento plod již jako zelený je technicky zralý a paprika je poživatelná jako nepálivá a v červené barvě je již mírně pálivá. To zvyšuje možnosti využití této plodiny. Značně se pak hodí do studené kuchyně a nakládání. Lze ji zařadit mezi odrůdy, kterým se v našich krajích obecně říká Kozí, či Beraní rohy. (Takové odrůdy neexistují. Jedná se o lidový souhrnný název nekonkrétních kultivarů takovýchto tvarů).

Bulgarian Carrot (cca 5.000 SHU)

Tato paprička pocházející původně z Bulharska. Vyznačuje se zvláště křupavými plody s mírnou pálivostí. Papričky mají široké využití při tepelném zpracování v kuchyni. Jsou vhodné též na nakládání a jako naložené potom  na sendviče a pizzy. Plodem jsou 10 až 14 cm dlouhé lusky připomínající mrkev, dozrávající ze zelené, přes žlutou až do oranžové barvy.

 

Red Peter Penis Pepper (cca 20.000 SHU)

Plody Peter Penis Pepper připomínají díky své délce 10 cm a šířce 2 až 3 cm spíše kýžený tvar než velikost. Tato obskurní paprika se těší velkému zájmu. V nezralé fázi je zelená a dozrává do krvavé červené. Její pálivost nedosahuje extrému, ale je vyváženě příjemná. V chuti je Red Peter Penis příjemně sladký a hodí se zejména do salátů, které můžete těmito vyvinutějšími plody mile ozvláštnit. Semínka této papriky máme z Německa

 

Black Pearl (cca 30.000 SHU)

Jedná se o střední, papričku s černými kulatými a lesklými plody. Rostlina je hustá, v mládí má zelenou barvu. Později působením UV záření tmavne, až skoro zčerná. Působí tak velmi estetickým a okrasným dojmem. Plodem jsou kuličky rostoucí v trsech vzhůru, přibližně 2 cm velké, zrající z černé do červené barvy.

 

Chinese Multi-Color (cca 30.000 SHU)

Paprička získala svůj název díky četným zbarvením plodu při dozrávání. Dozrává přes pět barev po botanicky zralou červenou a je nejbarevnější odrůdou. Působí jako zkrášlující prvek ať už na okně, balkóně či uvnitř skleníku. Tvoří keřík vysoký 60cm, je úrodná s množstvím vzhůru vztyčených plodů. Stěna plodu je tenká a vláčná, papričky jsou okolo 5cm dlouhé.

 

Cayenne (cca 40.000 SHU)

Kajenská paprika, nebo chilli lze nalézt po celém světě. Jde o bylinu, která má mnoho zdravotních přínosů. Výtažek z kajenské papriky pomáhá při léčbě bolesti, zlepšuje trávení i krevní oběh. Z historického hlediska kajenskou papriku využívali už starověcí Indiáni k léčbě nadýmání a špatného trávení. Využívala se i v starověké Číně, jako pomůcka při zlepšení krevního oběhu. Středně silnostěnný plod papriky dozrává do červené barvy. Dorůstá do šířky až 4 cm a délky 15 cm. Většina plodů jsou kónického kuželovitého tvaru zavěšených na silném stonku papriky, avšak některá se zakrucují do tvaru půlměsíce. Typičtější tvar chilli papriky zkrátka není třeba hledat.

 

Fairy Lights (cca 45.000 SHU)

Rostliny mají purpurově zbarvené listy uzavřené jasnými fialovými květy, které se vyvíjejí do tvaru kužele o rozměrech 12 x 25 mm. Vyznačují se dramatickým zabarvením, od světélkující fialové na oranžovou a pak červenou. Semínka máme z Anglie

 

Cheiro Roxa Exclusive (cca 60.000 SHU)

Jedna z nejhezčích chilli s výraznou a "rychlou" pálivostí. Překrásná paprička původem z Brazílie. Paprička s rychle nastupující pálivostí, po zakousnutí je efekt okamžitý, ale zase kratší. Oproti Habanerům pálivost rychleji odezní. Výjimečná odrůda pro skutečné "chillimilce". Semínka této odrůdy máme ze Španělska

 

Peito de Moca (cca 80.000 SHU)

Brazilská paprička s netradičním, kapkovitým tvarem plodu. Plody jsou menší, 2 -3 cm dlouhé a 1 – 1,5 cm široké, s výraznou a pro ně typickou špičkou. Dužina je aromatická, šťavnatá, hrubší.  Plod zraje ze zelené do sytě červené barvy. Odrůda vyniká extrémní násadou plodů. Je vhodná pro pěstování v truhlících - zde je nízká a skutečně kompaktní. Dá se pěstovat na balkóne nebo terase, rostliny vytvoří krásnou „chilli bonsai“.

 

Rawit (cca 100.000 SHU)

Rawit je paprička klasického podlouhlého tvaru. Dosahuje velikosti 2 – 5 cm, slabá tužší dužina je plná semínek. Původní domovinou je centrální a jižní Amerika, odtud ji rozšířili Španělé a Portugalci do svých kolonií v Asii i Africe. Coby základní surovina omáček s použitím octa se používá zejména v Indonésii, Malajsii, Srí Lance a jižní Africe. Ve spojení s česnekem se s ní můžeme setkat v Maroku, Tunisku a Alžíru. Barevná škála papriček je od zelené po oranžovou a červenou, jejich povrch je hladký. Používají se jako pokrm, koření i léčivo. Jejich léčivé účinky byly popsány již v 15. století během výprav Kryštofa Kolumba.

 

Habanero Neon (cca 250.000 SHU)

Podlouhlé, delší, špičaté plody citronově žluté barvy můžou působit na první pohled nenápadně. Rostlina vytvoří doslova "bonsai". do výše 25 - 30 cm, má ale vodorovně položené větve ověšené záplavou plodů. 

 

Habanero Red Savina (cca 300.000 SHU)

Původ papriček je pravděpodobně na Kubě, odkud se paprička dostala na Yucatán, kde se jí dnes ročně sklidí zhruba 1500 tun. Dalšími místy, kde se ve větším množství pěstuje, jsou Belize, Kostarika a některé státy USA (Texas, Idaho a Kalifornie). 5 cm dlouhý a až 4 cm široký plod Habanera Red je typický tvarem většiny Habaner. Nepravidelné kónické jakoby zmačkané zakončení bez znatelné špičky. Po celé délce si od stonku drží prolisy. Stonek je u plodu poměrně tlustý. Síla stěny je střední. Dozrává ze zeleného přes oranžovou do svého červeného zbarvení. Červené Habanero patří ke klasice mezi pálivými papričkami a také k nejrozšířenějšímu chilli na světě. Tato paprička má příjemné ovocné aroma a výraznou chuť citrusových plodů s lehkým tónem žlutého melounu. I přes vyšší pálivost si tedy snadno najde příznivce a své místo v řadě pokrmů. Uplatní se také při zavařování, sušení nebo jednoduše čerstvá jako jednohubka.

 

Habanero Yellow (cca 300.000 SHU)

Jedna z nejrozšířenějších chilli papriček na světě pochází z oblasti Karibiku. Plody mají tvar klasického Habanera. Jsou válcovité, 5 až 7cm velké a pyšní se krásnou, jasnou, žlutooranžovou barvou. Ty jsou, často i pro stálé konzumenty chilli, vydatně pálivé. Vůně a chuť Habanera Yellow je velmi aromatická s náznakem žlutého melounu či manga. Jedná se o ideální chilli k dochucování jídel, zavařování či sušení. Je také velmi vhodným doplňkem k sýrům a kvalitním uzeninám, které svým výrazným aroma doprovodí

 

Fatali Red (cca 300 000 SHU)

Paprička Chilli Fatali Red ( Capsicum Chinenses) má svůj původ ve střední a  jižní Africe. Vyznačuje se lehce ovocnou citrusovou příchutí plodů. Pálivostí je nejlépe srovnatelná s odrůdou Habanero. Její využití je především do omáček, kterým dodává jedinečnou příchuť. Papričky jsou tenkostěnné a proto jsou též vhodné na sušení.

 

Pimenta Pink Tiger (cca 300.000 SHU)

Nejvzácnější a případně nejdražší chilli semena. Pink Tiger chilli papričky jsou kříženci Bhut Jolokia a Pimenta da Neyde. Rostlina je tmavě zelená a roste jako Pimenta da Neyde. Plody začínají tmavě fialové a dozrávají do krémové a broskvové barvy s fialovými a růžovými odstíny. Semínka této odrůdy máme ze Španělska

 

Bhut Jolokia Red (cca 1.000.000 SHU)

Assamkým jazykem také: Bhut Jôlôkia je paprička pocházejícící z Indie – Assamu regionu severovýchodní Indie a z části Bangladéše. Roste v indických státech Assam, Nagaland a Manipur. Byla také objevena na území Srí Lanky, kde je známá pod názvem Nai Mirris (Cobra chilli). Nejznámější je Bhut Jolokia red (červená). Zralý plod může být velký 60 – 90 mm a 20 – 30 mm široký. Rostlina je keřovitého vzrůstu s dlouhými větvemi. Dorůstá se do výšky 50 – 100 cm. Je hustě olistěná a v útrobách pod listy se skrývají z počátku světle zelené plody, které při dozrávání přechází v barvu žlutou, oranžovou a v botanické zralosti sytě červenou. Oplodí této papričky je drsné a netypicky pokroucené, dužnina je slabá. Vůně této papričky je silná a nezaměnitelná, i po jejím usušení. Chuť je svěží a plná, po několika vteřinách se ovšem promění v nekontrolovatelný pal, který odezní až po 10 – 15 minutách. Naše semínka Jolokie pocházejí ze Španělka.

 

Trinidad Moruga Scorpion (cca 2.000.000 SHU)

TSM je paprička, která pochází z oblasti Moruga na ostrově Trinidad (stát Trinidad a Tobago). 13. února 2012 ji Chile Pepper Institute na Novomexické státní univerzitě v Las Cruces prohlásil za nejpálivější chilli papričku na světě s pálivostí přes 1 200 000 jednotek Scovilleovy stupnice (SHU), přičemž jednotlivé plody mohou dosahovat i přes 2 miliony jednotek pálivosti. Odborník na chilli papričky a ředitel Chile Pepper Institute na Novomexické státní univerzitě v Las Cruces Paul Bosland řekl: „Kousnete si a zprvu to nevypadá nijak zle, ale pak to najednou přijde a ta síla je pořád větší a větší a větší, takže je to velmi nepříjemné." Ponecháme-li stranou pálivost, má paprička Trinidad Moruga Scorpion lehkou ovocnatou příchuť, jež dává sladce pálivou kombinaci. Papričku lze téměř všude na světě pěstovat ze semínek. Není-li rostlina vystavena mrazu, je to trvalka, která roste celoročně a jejíž růst se v chladném zimním období zpomaluje.

 

Carolina Reaper (cca 2.200.000 SHU)

je hybridní chilli paprička druhu paprika čínská, kterou v roce 2012 vypěstoval Ed Currie ve městě Rock Hill v Jižní Karolíně pod původním označením HP22B. Tento hybrid vznikl křížením papričky Bhut Jolokia (až do roku 2007 nejpálivější papričky světa) a červené papričky habanero. V roce 2013 byla Carolina Reaper zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako nejpálivější paprička na světě.

Zpět